Masi Modello Rosso Delle Venezie IGT 2016

Producenta, jakim jest Masi nie trzeba specjalnie przedstawiać. Modello jest natomiast winiarskim projektem, w ramach którego powstaje kilka nowocześnie tworzonych win, mających oddawać terroir posiadłości Stra’del Milione położonej opodal słynnej Wenecji.

venezie-rosso
Butelka zakupiona na portalu Winezja.

Stra’del Milione to droga przebiegająca przez posiadłość o tej samej nazwie. Była ona wykorzystywana już przez Marco Polo, czym znany włoski producent bardzo się szczyci. Jednak to panujący tu mikroklimat, a nie historia, decyduje o bardzo udanych winach, jakie tu powstają. Bliskość Morza Adriatyckiego i łagodne wiatry Bora z Zatoki Triesteńskiej, pomagają złagodzić klimat i pozbyć się zbędnej wilgoci. W połączeniu z odpowiednią formą upraw i winifikacji, powstają tu wina mające oddawać charakter tutejszych lokalnych szczepów. W mojej ocenie w pełni się to udało.

Carowny-wynajem-na-urlop-Wenecja-Czarowne-mieszkanie_6
Opodal miasta na wodzie powstają wina Masi Modello.

Rocznik – 2016

Szczepy – Refosco, Raboso

Region – Wenecja Euganejska (Veneo)

https://chatea413168588.wordpress.com/2018/03/15/veneto-wenecja-euganejska/

Apelacja – IGT Rosso delle Venezie

Zawartość alkoholu – 12%

Dojrzewanie – 10 miesięcy

Sklep – Winezja

italy-en
Projekt Modello ma oddawać charakter posiadłości, z której pochodzi.

OKO

Przejrzyste o średnio intensywnym rubinowym kolorze.

NOS

Zapach czysty i średnio intensywny. Dominują aromaty ciemnych owoców – śliwki, jeżyny, owoców leśnych z nutą tłuczonego pieprzu i innych przypraw.

USTA

W smaku wytrawne z wysoką kwasowością i średnią taniną. Wino dobrze zbudowane obdarzone średnim ciałem. Wyczuwane smaki kojarzą się z czerwonymi owocami – kwaśną wiśnią, czerwoną śliwką wykończonymi nutami białego pieprzu i słonawą mineralnością. Zakończenie średnio-długie, przyjemnie wypełniające usta.

OCENA

Wino bardzo udane i zasługuje na dobrą ocenę z plusem. Dobrze zbudowane o dość szerokiej palecie smaków. Przyjemne zarówno do picia samodzielnego, jak i jako towarzysz codziennych posiłków.

3

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s